Başarı en iyi intikamdır !

          Ankara’da ikamet edenler için faydalı olabileceğini düşündüğüm ve tecrübe edindiğim makalemi sizlere sunuyorum. Özellikle hamile olan ve mevsimi olmamasına rağmen canlarının farklı meyveler çekmesine sebep olan bayanlarımız için faydalı olacaktır.

Haziran aylarının başı, yani kış uçmuş, ilkbahar kaçmış tam yazın ortasına gelmek üzereyiz. Hamile bir eşiniz var yada başka bir sebepten acilen nar bulmanız gerekiyor. Ne yapacaksınız ? Tabi ki benim gibi ilk olarak bulunduğunuz bölgedeki manav ve büyük marketleri ziyaret edeceksiniz. Muhtemelen çok şanslı değilseniz onlardan olumsuz cevap alacaksınız. Hatta bazıları bilmişlik yapıp bu mevsimde olmaz diyecek. Onların yüzüne olmadığını bizde biliyoruz diyememek ayrı bir stres tabi 🙂

Sonra ikinci adım internete saldırmak; internette hamile aşerme siteleri ve büyük hipermarketlerin sitelerini tek tek gezeceksiniz. Muhtemelen bir kaç yerde bulacaksınız ama aradığınız da onlardan da olumsuz cevap alacaksınız. Mesela ben Migros ve Carrefour marketlerinin internet sitesinde buldum ama birine gittim birini aradım ikisinde de yokmuş. Eeee kaldık mı civarın efsane manavlarına. Yani bu işi ustalıkla yapan manavlara.

Ankara’da özellikle Çankaya Dikmen civarlarında bir çok manav dört mevsim her meyveyi bulundurmak için çalışıyorlar. Ben bunlardan birini internetten gözüme kestirdim ve hemen aradım. Firmanın adı Mini Hal, Dikmen de bulunuyor. Aradım teyit aldım ve nar var dediler. Hemen fırladım gittim ve 2 adet nara 16 TL vererek aldım. Sizinde aklınızda olsun bu firma her şeyi bulunduruyor genelde.

 

Ankara Mini Hal – 0 312 482 11 00 – 0 542 386 35 10 – Harbiye Mahallesi Salkım Söğüt Sokak No:2/B Dikmen/ANKARA